fbpx

Blog firmowy - wiadomości i porady

Czym są e-doręczenie? Obowiązek korzystania z systemu od 10 grudnia, niezbędne informacje

Czym są e-doręczenie? Obowiązek korzystania z systemu od 10 grudnia, niezbędne informacje

Czym są e-Doręczenia?

e-Doręczenia to elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze podmioty publiczne, obywatele i firmy mogą korzystać z wygodnych i bezpiecznych doręczeń elektronicznych. Są one równoważne prawnie tradycyjnej przesyłce poleconej za potwierdzeniem odbioru. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące usługi to więcej informacji znajdziesz w dalszej części tego artykułu.

Dla kogo są e-Doręczenia

Firma zarejestrowana w KRS lub CEiDG będzie miała obowiązek korzystać z e-Doręczeń zgodnie z harmonogramem. Twoja firma będzie miała obowiązek korzystania z e-Doręczeń, jeżeli jest zarejestrowana w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej (CEiDG) lub Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS). Adres do e-Doręczeń będą musiały mieć też inne podmioty niepubliczne wpisane do KRS, na przykład fundacje i stowarzyszenia.

Od 10 grudnia 2023 r. większość urzędów i innych podmiotów publicznych będzie miała obowiązek wysyłać i przyjmować pisma przez e-Doręczenia. System e-Doręczeń zastąpi korespondencję realizowaną przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Jak zacząć korzystać z e-Doręczeń?

Dedykowany moduł e-Doręczeń będzie dostępny bezpłatnie w systemie Symfonia Obieg Dokumentów do
dodatkowej instalacji w ramach pakietu Basic i Full. Wymagane jest zgłoszenie chęci wykorzystania
modułu, aby został on udostępniony. Moduł pozwala między innymi na:

-pobieranie korespondencji
-wysyłanie korespondencji
-wyświetlanie wszystkich wiadomości
-sprawdzanie statusu wiadomości
-historia operacji
-nadawanie uprawnień w module

źródło: gov.pl/web/e-doreczenia

1. Uprzejmie informujemy, że Administratorem danych jest firma ITBPS Sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą pod adresem: 03-822 Warszawa ul. Grochowska 341 lok. 265 A, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 1132852545 oraz REGON 145920633.
2. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu przekazania informacji handlowej będącej przedmiotem zapytania. Podanie danych jest dobrowolne.
3. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
4. W celu realizacji uprawnień, o których mowa w pkt 3 można wysłać stosowną wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
5. Oświadczam, że zapoznałam/łem się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, z Regulaminem powierzenia danych osobowych, z Polityką prywatności