fbpx
Symfonia Krajowy System e-Faktur (KSeF)

Symfonia Krajowy System e-Faktur (KSeF)

orange-bar-1-left.png

Czas na zmiany

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) stanie się obligatoryjne w 2024 roku. Obowiązek ten będzie dotyczyć wszystkich transakcji dokonywanych przez podatników, które wymagają wystawienia faktury. Wszystkie faktury wystawiane przez przedsiębiorców, będą miały format faktur elektronicznych w formie ustrukturyzowanej (.xml). Mówiąc wprost – każda wystawiona faktura krajowa będzie musiała znaleźć się w elektronicznym systemie Ministerstwa Finansów.

orange-bar-1-right.png
obieg-dokumnetow-2.png
orange-bar-1-left.png

Czym jest Krajowy System e-Faktur (KSeF)?

KSeF to platforma Ministerstwa Finansów służąca do wysyłania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Umożliwia ona również przechowywanie faktur elektronicznych w formie ustrukturyzowanej oraz otrzymywanie UPO i numeru referencyjnego dla każdej otrzymanej przez Ministerstwo Finansów faktury.

Przejście na KSeF to nie tylko
wysyłanie i otrzymywanie faktur
za pośrednictwem systemu ministerialnego.

orange-bar-1-right.png
orange-bar-1-left.png

Wdrożenie KSeF

Wdrożenie KSeF wymaga solidnego przygotowania.
Warto rozpocząć je już teraz, ponieważ obowiązkowe przejście na używanie faktur
ustrukturyzowanych oznacza rewolucję w obecnie realizowanych procesach biznesowych.

Co zmieni KSeF w Twojej firmie?

orange-bar-1-right.png
Data wystawienia  faktury

Data wystawienia faktury

Koniec z poprawkami na fakturach

Koniec z poprawkami na fakturach

Inwestycje  w infrastrukturę IT

Inwestycje w infrastrukturę IT

Nowe role i obowiązki w firmach

Nowe role i obowiązki w firmach

Według przepisów dotyczących KSeF za termin wystawienia faktury uznaje się dzień odebrania faktury przez serwis ministerstwa.

Zgodnie z nowymi przepisami nie będzie już opcji, aby w odpowiedzi na prośbę odbiorcy, poprawiać pozycje na fakturze, zmieniać warunki handlowe. Będzie to możliwe jedynie na drodze formalnej korekty faktury.

Przejście z tradycyjnej, papierowej formy faktur na efaktury wymaga zwykle zakupienia i zapewnienia utrzymania systemu informatycznego do zarządzania dokumentami elektronicznymi i obiegu dokumentów w firmie.

Przejście na fakturowanie z wykorzystaniem KSeF wymusi też nadanie nowych ról w firmie i przydzielania im odpowiednich uprawnień.

Jakie rozwiązanie oferuje Symfonia?

Jakie rozwiązanie oferuje Symfonia?

Symfonia KSeF to niezawodne rozwiązanie, które pozwala na wystawianie faktury w odpowiednim standardzie zgodnym z KSeF. Aplikacja łączy się z Ministerstwem Finansów, wysyła i odbiera fakturę ustrukturyzowaną.

Naszym celem nadrzędnym jest, aby Klient korzystając z Symfonii KSeF, nie odczuł różnicy między dotychczasowym procesem wystawiania i odbierania faktur, a procesem z wykorzystaniem faktur ustrukturyzowanych.

Symfonia KSeF współpracuje z programami:

Symfonia Handel, Symfonia Finanse i Księgowość, Symfonia eBiuro* oraz Symfonia Obieg Dokumentów*,
dzięki czemu otrzymujesz wsparcie w całym procesie elektronicznego obiegu dokumentów w firmie.

Symfonia KSeF jest optymalnym rozwiązaniem do obsługi faktur ustrukturyzowanych

Połączenie z Ministerstwem Finansów przy znakomitej integracji z systemami Symfonii.

Wyzwanie

WYZWANIE

Wsparcie Symfonii

WSPARCIE SYMFONII

1
Faktury muszą posiadać formę faktury ustrukturyzowanej
1
Faktura zgodna z wymaganym formatem .xml. Jednocześnie jest możliwość podglądu obrazu faktury w formie przyjaznej dla użytkownika
2
Faktura musi być zgodna z wymogami KSeF
2
Symfonia KSeF sprawdza schemę faktury przed wysyłką do ministerialnego KSeF. Dodatkowo pokazuje wszelkie komunikaty błędów w formie przyjaznej dla użytkownika.
3
Czy sobie poradzę, jeśli zacznę korzystać z KSeF?
3
Oczywiście, aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna.
4
Nie chcę teraz wysyłać faktur do KSeF, chcę to zrobić później
4
Możliwość wyboru, czy wysyłasz fakturę od razu do KSeF, czy do Symfonii KSeF
5
Chcę mieć dostęp do wszystkich faktur, wraz z dostępem do numeru identyfikującego fakturę i UPO
5
Pewność, że dokumenty nie zaginą. Wszystkie dokumenty są w chmurze jako backup, wraz z UPO i numerem referencyjnym każdej faktury.
6
Korzystam z wielu systemów, często się przelogowuje
6
Jeden system współpracujący z Ministerstwem Finansów. Ład i porządek w Twoich dokumentach i uporządkowane procesy firmowe.

Skontaktuj się z nami i zacznij korzystać z Symfonii KSeF

1. Uprzejmie informujemy, że Administratorem danych jest firma ITBPS Sp. z o.o. prowadząca działalność gospodarczą pod adresem: 03-822 Warszawa ul. Grochowska 341 lok. 265 A, posiadającą numer identyfikacji podatkowej NIP 1132852545 oraz REGON 145920633.
2. Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celu przekazania informacji handlowej będącej przedmiotem zapytania. Podanie danych jest dobrowolne.
3. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
4. W celu realizacji uprawnień, o których mowa w pkt 3 można wysłać stosowną wiadomość e-mail na adres: biuro@itbps.pl.
5. Oświadczam, że zapoznałam/łem się z Informacjami na temat przetwarzania danych osobowych, z Regulaminem powierzenia danych osobowych, z Polityką prywatności